Grudzień u świetlików

Grudzień w świetlicy szkolnej minął nam w świątecznej atmosferze, pełen był zajęć i wydarzeń związanych tematycznie z okresem Świąt Bożego Narodzenia. Uczniowie wykonali kartki bożonarodzeniowe, ozdoby świąteczne, stroiki oraz odliczali dni do świąt na kalendarzu adwentowym. W niezwykłą atmosferę świąt przenieśliśmy się dzięki cudownemu roznoszącemu się w całej szkole zapachowi pierników, które dzieci ozdabiały i pałaszowały ze smakiem. Czas przed Świętami Bożego Narodzenia to dobra okazja aby uczyć dzieci empatii, niesienia pomocy słabszym, samotnym, obdarowywania się dobrem. Te treści realizowane są w świetlicy przez cały rok szkolny, lecz magia świąt zwiększa pozytywne efekty kształcenia w tych obszarach. Dlatego też uczniowie wraz z nauczycielami świetlicy szkolnej, zaangażowali się w robienie upominków oraz kartek bożonarodzeniowych dla osób samotnych w naszej miejscowości. Przygotowaliśmy również ozdoby na kiermasz świąteczny, z którego dochód będzie przeznaczony na Podkarpackie Hospicjum dla dzieci.
To był piękny, pachnący świętami czas.

Wesołych i zdrowych Świąt Bożego Narodzenia i Szczęśliwego Nowego Roku

życzą nauczyciele świetlicy