Grudzień w świetlicy szkolnej

Grudzień to miesiąc, na który z utęsknieniem czekamy cały ro. Od pierwszych dni towarzyszy mu nastrój wyczekiwania. Najpierw na przybycie kochanego przez Wszystkich Świętego Mikołaja, a następnie na magiczne święta Bożego Narodzenia.
Odliczając dni do tych szczególnych chwil bardzo szybko udekorowaliśmy salę świetlicową. Grudniowym zajęciom towarzyszyło tworzenie prac plastycznych wykonanych różnymi technikami i materiałami. Powstały piękne kartki świąteczne i ozdoby choinkowe. Uczniowie poznali baśń Hansa Christiana Andersena „Dziewczynka z zapałkami”, do której wykonali prace plastyczne. Podczas zajęć świetlicowych rozbrzmiewały melodie kolęd i pastorałek oraz świątecznych piosenek – nie tylko w języku polskim.
Jeden z grudniowych tygodni w świetlicy został poświęcony PIERNIKOWI I JEGO HISTORII. Dzieci poznały piernikową legendę „O Piernikarzu i jego córce Katarzynie”. Następnie poznały przepis na pierniki, samodzielnie wykonały piernikowe ciasto i wykroiły pierniki, które następnie zostały upieczone.
W ramach lekcji otwartej, która odbyła się w grudniu, uczniowie klasy trzeciej uczestniczyli w warsztatach zdobienia pierników, podczas których poznali różne techniki ich zdobienia.
Codziennie uczniowie mieli możliwość zagrać w swoje ulubione gry planszowe, tworzyć konstrukcje z klocków i bawić się w kącikach zainteresowań.
W grudniu w świetlicy nie zabrało również zajęć ruchowych. Uczniowie grali w tenisa stołowego, cymbergaja oraz w piłkarzyki.
Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

G. Wardęga
S. Kozdroń