Kalendarze adwentowe, czyli szczypta niemieckiej tradycji w naszej szkole…

Wiele ze znanych nam zwyczajów bożonarodzeniowych wywodzi się z tradycji niemieckiej. Najpopularniejszy z nich to bez wątpienia zwyczaj strojenia choinki, ale również wieńce adwentowe i kalendarze adwentowe przywędrowały do nas od naszych zachodnich sąsiadów. Nauka języka obcego to nie tylko poznawanie nowych słówek, zwrotów i konstrukcji gramatycznych, ale również zwyczajów i tradycji rodzimych użytkowników danego języka. Dlatego nie mgło zabraknąć tego ważnego elementu kulturowego również podczas przedświątecznych lekcji języka niemieckiego. Z tej okazji chętni uczniowie klas IV-VIII wykonali prace projektowe pod hasłem „Mein Adventskalender”. Uczniowie wykazali się nie tylko dużą inwencją twórczą, ale i umiejętnościami językowymi, ponieważ w każdym z 24 okienek kalendarza znalazły się słówka i zwroty w języku niemieckim związane z okresem Adwentu i Bożego Narodzenia. Poziom wykonania prac był bardzo wysoki a pomysłowość uczniów ogromna. Zapraszamy do obejrzenia wystawy.

Jadwiga Samagalska