Kiermasz wielkanocny

W sobotę, 25 marca 2023 r. w Domu Ludowym w Wólce Podleśnej odbywał się Kiermasz Wielkanocny zorganizowany przez Koło Gospodyń Wiejskich działające w naszej miejscowości. Do jego współorganizacji zostały zaproszone grupy duszpasterskie i wolontariackie działające w naszej parafii i szkole. Na kiermaszu można było zakupić piękne zielone palmy zdobione licznymi kolorowymi kwiatami z krepiny wykonane przez panie z KGW, baranki oferowane przez Parafialny Zespół Caritas czy kolorowe, wielozapachowe mydełka. Młodzież ze Szkolnego Klubu Wolontariusza przygotowała stroiki świąteczne w bogatej ofercie wzorów, kształtów i kolorów. „Mali misjonarze” z Koła Misyjnego zatroszczyli się o kartki świąteczne i inne elementy wielkanocnych dekoracji – świece w kształcie jajek, gipsowe baranki. A dla najmłodszych – kolorowanki oczywiście z motywem pisanek, kurczaczków, zajączków. Jak Wielkanoc to oczywiście nie mogło zabraknąć na kiermaszu bab, babek, babeczek. I o to zatroszczyli się wolontariusze ze Szkolnego Koła Caritas. Biszkoptowe, czekoladowe czy „pieguski” rozchodziły się jak „ciepłe bułeczki”. W popularności nie ustępowały im pyszne ciasteczka i drożdżowe baranki. A całości dopełniał unoszący się w powietrzu zapach wielkanocnego żurku i świątecznych ciast, którymi podejmowały wszystkich gości panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Wólce Podleśnej.

Życzymy, by ten radosny i zarazem podniosły nastrój towarzyszący kiermaszowi przeniósł się na świętowanie, za kilkanaście dni, wielkich wydarzeń zbawczych w naszych rodzinach.

Sylwia Kozdroń
Gabriela Wardęga