Kodowanie Na Dywanie Październik 2020

W październiku razem z Gumisiami próbowaliśmy odkodować jesienne dary, które zostawiła nam Pani Jesień. Przedszkolaki musiały tak zakodować drogę przez planszę, żeby wszystkie liście i owoce drzew zostały zebrane. Powtórzyliśmy przy tym kierunki oraz literki i cyferki, utrwalane na każdych zajęciach. Dzieciom udało się wykonać zadanie, dzięki wzajemnej współpracy i dobrze rozwiniętej orientacji przestrzennej.

Na następnych zajęciach kodowaliśmy przy pomocy kubeczków. Najpierw podając kody dzieci ułożyły obrazek przedstawiający kwiatuszka. Następnie każdy indywidualnie budował z klocków wieże. Musieli być przy tym dokładni i odwzorowywać wszystko w takiej samej kolejności jak przykładowa budowla. Ćwiczyli przy tym cierpliwość, która tak ważna jest przy wykonywaniu precyzyjnych zadań. Przedszkolaki dobrze bawiły i chętnie pracowały.