Dzień Krajobrazu

23 października w naszej szkole odbył się Dzień Krajobrazu, w tym roku pod hasłem „Drzewo w krajobrazie”.

Na godzinach wychowawczych uczniowie wraz ze swoimi wychowawcami obejrzeli przygotowaną wcześniej przez kolegów z klasy VII prezentację na temat “Znaczenia drzew dla człowieka i w przyrodzie”. Wszyscy dowiedzieli się z niej, jak ogromne znaczenie mają drzewa, dlaczego warto je sadzić, po co człowiekowi skupiska drzew oraz  jaką rolę odgrywają lasy?

W tym dniu został również podsumowany konkurs klasowy pt. „Jesienne drzewo”. Na korytarzu szkolnym została wykonana wystawa wszystkich prac, a jury pod kierunkiem pana T. Piwowara dokonała oceny prac i wybrała zwycięzców etapu szkolnego. Oto oni:

klasa  “O” – Koszulińska Anna, klasa I – Liliana Panek, klasa II – Maja Dzioban, klasa III – Joanna Mazur, klasa IV – Magdalena Orłoś, klasa VI a – Oliwia Obara, klasa VII – Radosław Wilczak, klasa VIII a – Wiktoria Koszulińska. Gratulujemy zwycięzcom!

Małgorzata Proskura – Buczak