Wiosna, ach to TY….

W marcu, w świetlicy szkolnej nie było czasu na nudę. Oprócz codziennych obowiązków związanych z odrabianiem prac domowych przez uczniów, dzieci uczestniczyły w zorganizowanych zajęciach i zabawach.
Świetliki z utęsknieniem oczekiwały pojawienia się wiosny i od początku miesiąca przygotowywały się na jej powitanie poprzez przygotowanie pięknych dekoracji w salach świetlicowych.
14 marca świętowaliśmy Dzień Motyla. W tym dniu dzieci poznały mnóstwo ciekawostek dotyczących tych owadów oraz wykonały prace plastyczne. W świetlicy obok krokusów, przebiśniegów, portretów Pani Wiosny pojawiły się piękne, kolorowe motyle.
W sali świetlicowej uczniowie zasadzili pierwsze roślinki, tworząc mały ogródek, w którym pojawiła się między innymi cebula, groch. Poprzez ich codzienną obserwację miały możliwość poznawania kolejnych etapów wzrostu tych roślin.
21 marca w świetlicy szkolnej był dniem wyjątkowym! W tym dniu nasi uczniowie wyglądali naprawdę pięknie i kolorowo! W salach świetlicowych pojawiły się uczennice przebrane za Panie Wiosny biorące udział w pokazie mody zorganizowanym w szkole. W tym dniu nie zapomnieliśmy również o osobach chorych na Zespół Downa. Uczniowie na znak solidarności z niepełnosprawnymi założyli kolorowe skarpetki i uczestniczyli w zajęciach, w których dowiedzieli się wielu ciekawych informacji nt. tej choroby.
Korzystając z pięknej wiosennej pogody udało nam się kilka raz wyjść na plac zabaw. Dzieci przebywając na świeżym powietrzu poszukiwały zwiastunów budzącej się wiosny oraz uczestniczyły w zabawach i grach ruchowych, którym towarzyszyła ogromna radość!
Kończący się miesiąc pożegnaliśmy organizacją Dnia Gofra! Uczniowie wraz z nauczycielami przygotowali ciasto i upiekli gofry, które następnie pięknie przyozdobili owocami, bitą śmietaną i czekoladą. Było naprawdę pysznie!!!

Pozdrawiamy…

Sylwia Kozdroń