“KOT W BUTACH”

W Naszym przedszkolu odbyło się przedstawienie pt.: “Kot w butach”, oparte na podstawie bajki Charles’a Perraulta. Spektakl zaprezentowali artyści ze Studia Teatralnego “Krak-Art” z Krakowa. Przedszkolaki z uwagą śledziły losy biednego i niezbyt zaradnego młynarczyka oraz sprytnego i mądrego kota, który sprawił, że jego pan odniósł sukces. To piękna historia przyjaźni między człowiekiem i zwierzęciem, która przybliżyła najmłodszym ważną rolę wierności i szczerości. Uświadomiła również “młodym widzom”, że uczciwość zostaje wynagrodzona, a dobro zawsze odnosi zwycięstwo nad złem. Aktorzy w bardzo ciekawy sposób zapraszali dzieci do wspólnej zabawy. Poprzez dialogi z postaciami przedszkolaki brały aktywny udział w spektaklu. Były zachwycone atmosferą teatralnego, baśniowego świata.
Z przejęciem oglądały przedstawienie bogate w skoczne piosenki i niezwykłe stroje. Na zakończenie aktorzy zostali nagrodzeni gromkimi brawami.