Międzynarodowy Dzień Ziemi

20 kwietnia 2023 r. w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi z udziałem zaproszonych gości. Zebranych powitała pani dyrektor Renata Poźniak.
Uroczystość rozpoczęła się od wręczenia nagród, dyplomów i pucharów laureatom Gminnego Konkursu Ekologicznego, którego organizatorem już od wielu lat jest Zespół Szkół w Wólce Podleśnej.
W drugiej części spotkania odbyła się część artystyczna w wykonaniu uczniów klasy III i VI. Trzecioklasiści zaśpiewali piosenkę o Ziemi, a następnie wszyscy obejrzeli przedstawienie pt. „Zielony las – Ziemia” w wykonaniu klasy szóstej. Skrzaty, ptaki, kwiaty i motyle udały się do lasu w poszukiwaniu skarbu. Niestety nie udało się im go znaleźć. Z pomocą przyszła wróżka, która poinformowała wszystkich, że skarbem są właśnie lasy, o które należy dbać.
Dzień Ziemi poprzedziły akcje i konkursy: „Jestem Eko”, „Łowcy baterii” i zbiórka elektrośmieci. Na dolnym korytarzu szkoły można było zapoznać się z wieloma informacjami związanymi z dbaniem o naszą planetę.
Głównym przesłaniem wszystkich podejmowanych przez naszą szkołę akcji jest wyrobienie u uczniów świadomości, że każdy jest odpowiedzialny za naszą Ziemię. To od jej kondycji zależy nasze życie i zdrowie. Segregujmy zatem odpady, oszczędzajmy zasoby naturalne, sadźmy drzewa, a na pewno nasza planeta się nam odwdzięczy.

Małgorzata Proskura–Buczak
Dariusz Czyjt