Mikołajki w naszej szkole

6 grudnia jest od wielu lat dniem, w którym w naszej szkole podtrzymujemy mikołajkową tradycję. W tym roku również Samorząd Uczniowski zadbał aby ten dzień był wesoły, kolorowy i “bez kartkówek”. Za oknem panowała typowo zimowa aura, a w salach lekcyjnych, tego dnia obowiązywał kolor czerwony. Od samego rana po korytarzach kręciły się dzieci ubrane na czerwono, w pięknych mikołajkowych czapkach. Szkolny korowód mikołajkowy, złożony z Mikołaja i śnieżynek odwiedził grzecznych uczniów naszej szkoły. Wszyscy skorzystali z okazji, by zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. SU z tej okazji zorganizował również akcję „Czapka Mikołaja zwalnia z pytania”. Kto założył w tym dniu czerwoną czapkę Świętego Mikołaja był zwolniony z odpowiedzi ustnej. Jak zawsze akcja cieszyła się dużą popularnością. Mikołaj obdarował wszystkich uczniów, dyrekcję, nauczycieli i pracowników szkoły słodkościami od p. Dyrektor i Samorządu Szkolnego oraz soczkami od Rady Rodziców. Wszystkie dzieci dziękowały Mikołajowi i jego pomocnikom za miłą niespodziankę i obiecały, że przez cały rok będą grzeczne, nie będą sprawiać kłopotów swoim rodzicom i będą słuchały swoich nauczycieli;). To był miły, ciekawy i pełen niespodzianek dzień. Długo będziemy go pamiętać…!

Do zobaczenia już za rok ;).

Agnieszka Możdżeń