MŁODZI GŁOSUJĄ – lekcja demokracji w praktyce

10 października br. uczniowie klas: VI, VII i VIII brali udział w Ogólnopolskim Programie Symulacyjnym MŁODZI GŁOSUJĄ, dotyczącym wyborów parlamentarnych i referendum.

Uczestniczki i uczestnicy, poprzez własne działania, dowiedzieli się więcej o roli Sejmu i Senatu, o ordynacji wyborczej czy też o neutralności politycznej. Cała społeczność uczniowska zyskała okazję, aby tak jak dorośli, oddać głos na startujące komitety i dać znać o swoich poglądach politycznych.

Od 1995 roku w projektach „Młodzi głosują” wzięło już udział kilka tysięcy szkół a ponad 3 miliony uczniów zagłosowało w szkolnych wyborach.

Również i nasza społeczność szkolna uczestniczyła w tym projekcie. Zapraszany do obejrzenia fotorelacji.

Józef Durlak