Narodowe Czytanie 2020 w naszej szkole

Już po raz dziewiąty w Polsce pod honorowym patronatem Pary Prezydenckiej 5 września zorganizowana została akcja Narodowe Czytanie, która w tym roku była poświęcona Balladynie Juliusza Słowackiego.

Tegoroczna odsłona miała mniej uroczysty przebieg ze względu na trwającą pandemię.

Nasza szkoła od dziewięciu lat włącza się w organizację tego przedsięwzięcia, ale obecna sytuacja również nas zmusiła do przeprowadzenia tej akcji w skromniejszej niż zwykle oprawie. Czytanie Balladyny odbyło się w piątek 4 września, w salach lekcyjnych. Uczniowie klas IV – VIII obejrzeli najpierw prezentację multimedialną, dzięki której poznali sylwetkę twórczą Juliusza Słowackiego oraz genezę jego wybitnego dramatu, a następnie korzystając z udostępnionego tekstu na portalu www.wolnelektury.pl, odczytali wspólnie z wychowawcami fragmenty utworu.

Cieszymy się, że  mimo utrudnień związanych z sytuacją epidemiczną, udało nam się w bezpiecznej formie i z zachowaniem Śródków ostrożności przyłączyć się do tej pięknej, ogólnopolskiej inicjatywy i tym samym rozbudzać czytelnicze pasje naszych uczniów.