Nowoczesne technologie w poradnictwie zawodowym

Widzę siebie w tym zawodzie! Nowoczesne technologie w poradnictwie zawodowym. Projekt Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Rzeszowie.

19.06.2023 r. uczniowie klas VI-VIII naszej szkoły  w ramach doradztwa zawodowego wzięli udział w projekcie „Widzę siebie w tym zawodzie! Nowoczesne technologie w poradnictwie zawodowym” organizowanym przez Wojewódzki Urząd Pracy w Rzeszowie.
Celem projektu było przetestowanie modelu poradnictwa zawodowego wśród osób młodych z wykorzystaniem nowoczesnych technologii, wypracowania standardów ich wykorzystania w poradnictwie zawodowym.
Zastosowanie Virtual Reality (VR) w projekcie jest nowatorskie. Wykreowanie sztucznej rzeczywistości pozwoliło „zanurzyć” uczniów w wirtualnym świecie danego zawodu, okazało się też szczególnie istotne w treningu funkcji poznawczych i symulacji prawdziwych sytuacji w zawodzie. Projekt otworzył przed naszymi wychowankami możliwość zdobycia ważnej dla nich wiedzy i skonfrontował oczekiwania ze stanem rzeczywistym.

Edyta Purcha