Pierwsza Pomoc – Zapoznanie z zawodem Ratownika Medycznego

W marcu, w każdej grupie przedszkolnej, odbyły się zajęcia z zakresu udzielania pierwszej pomocy.
Niezwykle pomocne w przekazaniu wiedzy i umiejętności okazały się filmy edukacyjne pt.: „Zasady pierwszej pomocy dla dzieci” oraz „Jak wygląda praca w karetce?” Przedszkolaki dowiedziały się, na czym polega zawód ratownika medycznego oraz jakich akcesoriów używa w codziennej pracy. Utrwaliły również numery alarmowe służb ratowniczych oraz zasady bezpiecznej zabawy. Podczas pogadanki dzieci dowiedziały się, jak należy udzielić pierwszej pomocy przedmedycznej. Omówiły też zasady zachowania się w czasie wypadku bądź sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia. Dzieci z ogromnym zaangażowaniem uczestniczyły w zajęciach, chętnie zadawały pytania, dzieliły się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Był to dzień pełen pozytywnych wrażeń. Nasi podopieczni przyswoili wiedzę i umiejętności, które w przyszłości mogą uratować czyjeś zdrowie i życie.

Na zakończenie przedszkolaki ozdobiły według własnego pomysłu ilustracje tematycznie związane z zajęciami. Wszystkie były kolorowe i oryginalnie wykonane.