Powitanie wiosny

W tym roku pierwszy dzień wiosny przypadł  w niedzielę. Od 22 marca wszyscy uczniowie, nie tylko starszych klas, zostali skierowani do nauczania zdalnego. Dlatego już w piątek 19 marca, trzeciaki, wykorzystując ostatni dzień wspólnego pobytu w szkole, powitali wiosnę. Do szkoły przyszli w ubraniach z wiosennymi akcentami.  Najpierw przygotowali gaik, by później przejść z nim  po drogach miejscowości w pobliżu szkoły, ogłaszając wokół, że wreszcie nadeszła upragniona przez wszystkich pora roku. Po powrocie   w radosnych nastrojach wykonali wiosenne, zdrowe przekąski  – kolorowe kanapki i  sałatki owocowe.

To był miły dzień dla wszystkich.  Każdy  z nas czeka, by móc wyjść  na słońce i cieszyć  się ciepłem, zielenią i kolorowymi kwiatami wokół.

Grażyna Wolanik