Żywa lekcja przyrody w lesie

15 czerwca klasy IV, VI i VII b wzięły udział w wycieczce do Nadleśnictwa Głogów, w którym uczniowie mieli możliwość uczestnictwa w żywej lekcji przyrody.
Pan leśniczy, oprowadzając nas po ścieżce przyrodniczej szczegółowo omówił budowę warstwową lasu. Podczas spaceru przyglądaliśmy się gatunkom roślin występującym w poszczególnych warstwach lasu. Szczególnie naszą uwagę i zaciekawienie wzbudziła paproć narecznica samcza, która rośnie w podszycie lasu. Leśniczy opowiedział również o zwierzętach, które żyją w poszczególnych warstwach.
Przypomnieliśmy sobie zasady zachowania, jakie obowiązują w lesie, zwiedziliśmy szkółkę leśną.
Następnie w wyznaczonym przez pana leśniczego miejscu rozpaliliśmy ognisko oraz zjedliśmy upieczone kiełbaski.
Po zakończeniu zajęć w nadleśnictwie pojechaliśmy do centrum Głogowa, aby zjeść pyszne lody. W dobrych humorach powróciliśmy do szkoły.
Uczestnictwo w wycieczce pozwoliło uczniom nawiązać pozytywne relacje między sobą, zainspirować wiele ciekawych rozmów oraz spędzić czas na świeżym powietrzu.

Małgorzata Proskura-Buczak
Justyna Kus-Buć