Podkarpackie Targi Edukacyjne

24 lutego uczniowie klasy 8a i 8b wzięli udział w Podkarpackich Targach Edukacyjnych. Była to już 7 edycja ORIENTATION DAY organizowana przez Dwujęzyczne Liceum Uniwersyteckie w Rzeszowie. Hasło tegorocznej edycji brzmiało: #niemożliwenieistnieje.
Na targach zaprezentowało się ponad 30 ponadpodstawowych placówek: szkoły branżowe, ogólnokształcące i technika. Głównym celem wydarzenia było wyposażenie ósmoklasistów w jak największy zasób wiedzy o ofercie szkół średnich na terenie Rzeszowa. Uczniowie uzyskali przydatne informatory m.in. na temat oferty szkół, profili, terminów postępowania rekrutacyjnego, konkursów przedmiotowych, itp. Na miejscu była możliwość porozmawiania zarówno ze starszymi kolegami, jak też z nauczycielami i ekspertami edukacji zawodowej.

Gabriela Wardęga
Małgorzata Proskura-Buczak