Przedszkolna Olimpiada 2021

W lutym już po raz kolejny w naszej placówce odbyła się „Przedszkolna Olimpiada”. Wzięły w niej udział dzieci ze wszystkich grup przedszkolnych wraz z wychowawczyniami. Celem naszego przedsięwzięcia było rozwijanie sprawności ruchowej, promocja zdrowego i aktywnego stylu życia, a przede wszystkim świetna zabawa.

Tuż po śniadaniu przedszkolaki zebrały się w swoich salach zabaw, gdzie oficjalnie rozpoczęły się zawody sportowe. Olimpiada poprzedzona była pogadanką na temat różnych dyscyplin sportowych oraz rozgrzewką. Następnie dzieci z wielką radością i zaangażowaniem uczestniczyły w różnych konkurencjach sportowych: bieg z przeciąganiem szarfy, przejście z woreczkiem na głowie, rzut do celu, bieg slalomem czy bieg z piłeczkami. Na zakończenie zmagań sportowych mali zawodnicy uczestniczyli w ćwiczeniach rozluźniających.

Przedszkolna olimpiada dostarczyła naszym podopiecznym wiele radości i satysfakcji. Zawody sportowe nie miały charakteru rywalizacji, najważniejszy był udział oraz miło spędzony czas. Był to dzień pełen niezapomnianych wrażeń, z pewnością na długi czas pozostanie w naszej pamięci.