Rozstrzygnięcie Gminnego Konkursu Plastycznego pt.: „Wiosna w ogrodzie i na łące”

Z przyjemnością informujemy, że dnia 23 maja 2023 r. w naszym przedszkolu odbyło się rozstrzygnięcie Gminnego Konkursu Plastycznego pt.: „Wiosna w ogrodzie i na łące”. Głównymi celami konkursu było wzbogacenie wiedzy oraz rozwój zainteresowań dzieci zmianami zachodzącymi w przyrodzie wiosną w ogrodzie i na łące, kształtowanie wśród przedszkolaków wrażliwości na piękno przyrody, wyrażanie w formie plastycznej własnych obserwacji i wiedzy o świecie przyrodniczym, rozwijanie wyobraźni oraz indywidualnych uzdolnień dzieci.

Do konkursu zgłoszonych zostało 48 prac plastycznych. Wszystkie wyróżniały się niesamowitą pomysłowością i estetycznym wykonaniem. Wyłonienie zwycięzców było niezwykle trudnym zadaniem dla komisji konkursowej. Jury biorąc pod uwagę kryteria określone w regulaminie przyznało nagrody i wyróżnienia w poszczególnych kategoriach wiekowych:

Kategoria I: 3 latki

I miejsce: Cezary Badura Publiczne Przedszkole w Wólce Podleśnej

II miejsce: Miłosz Panek Przedszkole w Zespole Szkół w Łukawcu

Kategoria II: 4 latki

I miejsce: Natalia Pelc Przedszkole w Zespole Szkół w Łące

II miejsce: Emilia Vasyliv Zespół Szkół w Zaczerniu

III miejsce: Wiktor Ostasz Przedszkole w Nowej Wsi

Tymoteusz Mazur Zespół Szkół nr 1 w Stobiernej

Emilia Kupraszewicz Przedszkole w Zespole Szkół w Łukawcu

Kategoria III: 5 latki

I miejsce: Milena Tasior Przedszkole w Zespole Szkół w Jasionce im. Jana Pawła II

II miejsce: Tymoteusz Bać Zespół Szkół w Zaczerniu

III miejsce: Karina Litwin Publiczne Przedszkole w Wólce Podleśnej

Jan Lech Przedszkole w Nowej Wsi

Maciej Wołoszyn Przedszkole w Zespole Szkół w Łukawcu

Kategoria IV: 6 latki

I miejsce: Maja Motyka Publiczne Przedszkole w Wólce Podleśnej

II miejsce: Aleksandra Iwaszek Przedszkole w Nowej Wsi

III miejsce: Wojciech Lech Publiczne Przedszkole w Wólce Podleśnej

Judyta Bała Przedszkole w Trzebownisku

Anastazja Kowalska Przedszkole w Zespole Szkół w Jasionce im. Jana Pawła II

Wszyscy uczestnicy konkursu nagrodzeni zostali imiennymi dyplomami, natomiast laureaci dodatkowo pięknymi upominkami. Kolorowe i pełne fantazji wytwory plastyczne dzieci zostały wyeksponowane na okolicznościowej wystawie w holu przedszkola.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wszystkim „małym artystom” za udział w konkursie, ogromne zaangażowanie
i twórczą pracę. Życzymy dalszych sukcesów!!!