Rozwijamy i doskonalimy umiejętności

Nauczyciele naszej szkoły rozwijają i doskonalą swoje umiejętności i kompetencje poprzez udział w różnorodnych formach doskonalenia zawodowego.

Jedną z takich form był udział nauczyciela prowadzącego zajęcia doradztwa zawodowego w  szkoleniu  elearningowym  ROZWIJANIE KOMPETENCJI KADRY DYDAKTYCZNEJ W ZAKRESIE DORADZTWA EDUKACYJNO-ZAWODOWEGO (MAKROREGION IV). Projekt realizowany jest na zlecenie Ministerstwa Edukacji Narodowej, a finansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój.

Podczas codziennych spotkań online, przez okres tygodnia,  każdy uczestnik szkolenia uzyskiwał   praktyczne informacje od doświadczonego trenera, merytoryczną wiedzę,  informacje o sposobach uzyskania kwalifikacji zgodnych z potrzebami rynku,  narzędzia do  pracy z młodzieżą, miał możliwość wymiany doświadczeń z osobami z branży. Szczególnie przydatna  okazała się forma prowadzenia szkolenia – na platformie Teams.  Zdobyte umiejętności  zostały  wykorzystane  natychmiast po zakończeniu szkolenia w  pracy zdalnej z uczniami. Uzyskane informacje, materiały podczas szkolenia zostaną wykorzystane w pracy z uczniami, wpłyną  na podniesienie jakości realizacji zadań z zakresu doradztwa zawodowego w naszej szkole.

Grażyna Wolanik