„Słoneczka A” z wizytą w Sali edukacyjnej „Ognik” w Rzeszowie

22 czerwca przedszkolaki z grupy „Słoneczek A” odwiedziły Komendę Miejską PSP w Rzeszowie. Na miejscu, przebrane w stroje strażackie uczestniczyły w pogadance na temat pracy strażaków. Dowiedziały się, że ich praca nie polega tylko na gaszeniu pożarów, ale pomagają także podczas powodzi, wypadków i prowadzą wiele innych działań, które wymagają niecodziennej odwagi. Cenną wskazówką była informacja, jak ustrzec się zatrucia tlenkiem węgla oraz jak należy dbać o prawidłową wentylację pomieszczeń. Mundurowy opowiedział również naszym podopiecznym do jakich zagrożeń może doprowadzić niewłaściwe użytkowanie sprzętu domowego. Najwięcej jednak emocji wywołały ćwiczenia praktyczne. Dzieci mogły zobaczyć jak rozprzestrzenia się dym w warunkach pożaru i uczestniczyły w ćwiczeniach w zakresie ewakuacji z miejsca objętego pożarem. Miały również okazję zwiedzić jednostkę Ratowniczo – Gaśniczą, poznały rozmieszczenie pomieszczeń, specjalistyczny sprzęt oraz pojazdy strażackie. Na zakończenie wizyty chętne dzieci mogły wsiąść do kosza drabiny wozu strażackiego i poczuć się jak prawdziwi strażacy podczas akcji przeciwpożarowej.

Serdecznie dziękujemy panu Karolowi Lechowi za poświęcony czas oraz atrakcyjne warsztaty, które na długi czas pozostaną w naszej pamięci.