SPORT KLUBY – Aktywny powrót do szkół

W listopadzie zakończyła się druga edycja programu WF z AWF rekomendowanego przez Ministerstwo Edukacji i Nauki, w którym uczniowie klas młodszych naszej szkoły uczestniczyli w miesiącach wiosennych i jesiennych tego roku.
Celem Sport Klubów jest monitorowanie stanu kondycji fizycznej dzieci i młodzieży oraz wsparcie uczniów w powrocie do pełnej sprawności fizycznej po długotrwałym okresie nauki zdalnej. Uczniowie, przez okres 7 miesięcy łącznie, dwa razy w tygodniu  brali aktywny udział w dodatkowych zajęciach sportowych.
Poprzez zabawy i gry ruchowe, ćwiczenia, gry zespołowe, drużynowe na powietrzu i w pomieszczeniach zamkniętych doskonalili i  rozwijali sprawność fizyczną, hartowali organizmy, a przede wszystkim świetnie się bawili.  Wszystkie dzieci uczestniczyły w zajęciach bardzo chętnie,  z dużym zaangażowaniem.
Udział w zajęciach wpłynął na podniesienie sprawności fizycznej naszych wychowanków i integrację zespołów klasowych. Uczył najmłodszych uczniów  jak radośnie, z pożytkiem dla zdrowia  spędzać czas wolny.
Z niecierpliwością czekamy na kolejną edycję programu.

Grażyna Wolanik
Anna Mitał