Spotkanie z ekologiem

26 października uczniowie klasy II uczestniczyli w warsztatach ekologicznych prowadzonych przez Pana Mirosława Ruszałę, założyciela Stowarzyszenia Ekoskop. Celem zajęć było kształtowanie wśród młodych mieszkańców Gminy Trzebownisko postaw proekologicznych. Dzieci pogłębiały i utrwalały swoją wiedzę m.in. na temat źródeł powstawania śmieci, gospodarowania odpadami, skutków spalania śmieci. Prowadzący wyjaśnił uczniom jak wielkim zagrożeniem dla kolejnych pokoleń jest niewłaściwe gospodarowanie zasobami naturalnymi Ziemi. Dzieci razem z ekologiem podawały propozycje zachowań, które są wyrazem troski o naszą planetę.
Dużo radości sprawiły uczniom zajęcia praktyczne – segregacja odpadów. Wszyscy zadeklarowali, że będą się troszczyć o środowisko, w którym żyjemy.

Dziękujemy za możliwość udziału w tak świetnie prowadzonych zajęciach.

Grażyna Wolanik