Spotkanie z Panią Psycholog

Dzisiaj przedszkolaki z grupy “Gumisie A i B” uczestniczyły w spotkaniu z psychologiem. Pani Izabela Kozińska przeprowadziła pierwsze zajęcia z cyklu “Kodeks Przedszkolaka – zasady obowiązujące w grupie”. Pani psycholog przypomniała i omówiła wspólnie z dziećmi zasady zachowania, które porządkują przedszkolne życie i obowiązują każdego kto należy do grupy. Niezastąpiony w przekazaniu wiedzy okazał się wiersz S. Karaszewskiego pt.: “Magiczne słowa”. Nie zabrakło również wielu zabaw, które jeszcze bardziej pomogły dzieciom utrwalić poznane informacje. Przedszkolaki z wielkim zaangażowaniem uczestniczyły w pogadance na temat zasad zachowania. Chętnie dzieliły się swoimi spostrzeżeniami i odpowiadały na pytania. Dzieci z grupy “Smerfy” i “Biedronki” także uczestniczyły w spotkaniu z Panią psycholog. Głównym tematem zajęć były “Emocje”. Nasz gość uświadomił małym słuchaczom, czym są emocje, jak sobie z nimi radzić oraz jak wpływają na nasze zachowanie. Przedszkolaki aktywnie uczestniczyły w spotkaniu. Zadawały mnóstwo pytań, na które Pani Iza udzielała wyczerpujących odpowiedzi.
Bardzo dziękujemy Pani Izabeli za ciekawe warsztaty i miło spędzony czas.