Spotkanie z pisarzem Waldemarem Cichoniem

28 maja  uczniowie klas I – III uczestniczyli w spotkaniu online z autorem książeczek dla dzieci o kocie Cukierku. Dzieci  z ogromną niecierpliwością  oczekiwały  na gościa przed monitorami w klasach.

Z  uwagą wysłuchały opowieści o historii  pomysłu na napisanie pierwszej książeczki o kocie. Zobaczyły  na ekranach głównego bohatera cyklu książeczek – kota Cukierka.

Pan  Cichoń w bardzo przystępny sposób opowiedział uczniom o wszystkich osobach (zawodach), które uczestniczą w powstawaniu książki – od napisania do wydania. Zachęcił wszystkich do podejmowania prób pisania opowiadań.

Dzieciom bardzo podobają się śmieszne historie, które przydarzają się Cukierkowi. Wiele osób zamówiło sobie książeczki, które z imienną dedykacją oraz podpisem autora dotarły do naszej szkoły. Zaciekawieni uczniowie po ich otrzymaniu, już w szkole podczas przerw, zaczęli je z zapałem czytać.

Wychowawczynie klas I – III