Spotkanie z projektantką ogrodów w przedszkolu

Dnia 29 kwietnia gościliśmy w naszym przedszkolu projektantkę ogrodów, Panią Alicję Tworzydło, mamę Natalki i Antosia.

Spotkanie z naszym Gościem przebiegało w przemiłej atmosferze. Na początku Pani Alicja w bardzo ciekawy sposób opowiedziała naszym podopiecznym, na czym polega jej praca oraz zaprezentowała podstawowe narzędzia niezbędne do prac ogrodniczych. Podczas pogadanki mali słuchacze dowiedzieli się również, jak należy dbać o ogród oraz jak można zaaranżować jego przestrzeń, by osiągnął wspaniały, wymarzony wygląd. Przypomnieli sobie także co jest potrzebne roślinom do prawidłowego rozwoju. Największe jednak zainteresowanie wzbudziły zajęcia praktyczne. Przedszkolaki zamieniły się w małych ogrodników i pod fachowym okiem naszego Gościa wykonały farmę dla dżdżownic oraz posadziły kwiaty i zioła, które zdobią wejście naszego przedszkola. Na zakończenie Pani Alicja zaprezentowała dzieciom hotelik dla owadów i podpowiedziała krok po kroku jak go zbudować i gdzie zainstalować, by zwabić pożyteczne owady do naszych ogrodów.

Bardzo dziękujemy Pani Alicji za miłą wizytę i piękne opowieści o tajemnicach ogrodniczego świata.