Spotkanie z żołnierzami z Jednostki Wojskowej 1 Batalionu Strzelców Podhalańskich w Rzeszowie

Dzisiaj w naszym przedszkolu odbyło się niecodzienne spotkanie. Gościliśmy żołnierzy z Jednostki Wojskowej 1 Batalionu Strzelców Podhalańskich z Rzeszowa, Pana Daniela Pomianek i Pana Pawła Lisa – tatę Huberta z grupy “Biedronek”.
Wojskowi opowiedzieli naszym podopiecznym o służbie. Przedstawili codzienne obowiązki oraz niebezpieczeństwa z jakimi może spotkać się żołnierz w swojej pracy. Zwrócili również uwagę na to, że żołnierze nie tylko bronią kraju, ale też pomagają w sytuacjach kryzysowych i biorą udział w misjach pokojowych poza granicami kraju. Nasi Goście zaprezentowali także mundur galowy i polowy, repliki uzbrojenia oraz zawartość plecaka żołnierskiego. Przedszkolaki miały okazję przymierzenia hełmu, kamizelki taktycznej, słuchawek czy maski przeciwpożarowej. Mali słuchacze z zapartym tchem słuchali opowieści żołnierzy i zadawali mnóstwo pytań. Bardzo dziękujemy naszym Gościom za interesujące i pełne atrakcji spotkanie.