Straż Gminna z wizytą w przedszkolu

We wtorek, 10 maja, gościliśmy w naszym przedszkolu przedstawicieli Straży Gminnej w Trzebownisku, pana Lesława Chmiela oraz pana Rafała Filipka. Funkcjonariusze przeprowadzili pogadankę na temat konieczności przestrzegania przepisów ruchu drogowego.

Podczas spotkania, przedszkolaki utrwaliły sobie zasady bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię, przypomniały znaczenie niektórych znaków drogowych oraz symbole kolorów świateł sygnalizatora. Strażnicy uczulali naszych podopiecznych, aby zawsze pamiętali o zapinaniu pasów bezpieczeństwa podczas podróży samochodem. W trakcie pogadanki funkcjonariusze podkreślali również, jak ważną rolę dla bezpieczeństwa najmłodszych pełnią elementy odblaskowe. Dzieci z uwagą słuchały rad i wskazówek naszych Gości. Wykazały się również ogromną wiedzą, wymieniały różne typy pojazdów, przypomniały numery alarmowe służb ratowniczych. Poznane zasady bezpieczeństwa przedszkolaki mogły poćwiczyć pod czujnym okiem strażników. Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały kamizelki odblaskowe.

Serdecznie dziękujemy strażnikom Straży Gminnej za poświęcony czas oraz bardzo interesujące i jednocześnie pouczające spotkanie.