Sukcesy młodych pływaków z Wólki

Pływanie jest sportem, o którym niezbyt często wspominamy. Ale teraz jest ku temu najlepsza okazja. A to za sprawą naszych uczniów: Alicji i Mateusza Kozłowskich, na co dzień trenujących w klubie „Proswim”, tą niełatwą i wymagającą sporych poświęceń, dyscyplinę. Rodzeństwo od kilku lat daje o sobie znać zdobywając najwyższe miejsca na zawodach międzyklubowych różnego szczebla.

 

Teraz, oboje zanotowali doskonałe występy w zawodach międzyszkolnych, wygrywając „w cuglach” półfinały wojewódzkie, które odbywały się w Sokołowie Małopolskim. Z pierwszych miejsc awansowali do finału wojewódzkiego. Ten odbył się 17 maja w Krośnie. Tam ponownie dali próbkę swoich umiejętności. Alicja sięgnęła w finale po srebro w stylu klasycznym na dystansie 50 m., a jej młodszy brat Mateusz po brąz, w stylu grzbietowym na tym samym dystansie.
Obu naszym reprezentantom dziękujemy za fantastyczne występy! Doceniamy także niesamowity wkład rodziców naszych pływaków, którzy mają swój niewątpliwy udział w ich sukcesie. Wszystkim Wam gratulujemy!

Krzysztof Śmiechowski