Szkoła jest SMART!

W dobie dynamicznie rozwijającej się technologii i coraz większych wymagań stawianych przed systemem edukacji, poszukiwane są nowe, efektywne metody nauczania. Program „Szkoła jest SMART” to odpowiedź na te wyzwania, oferując kompleksowe podejście do rozwijania logicznego myślenia, zrozumienia przestrzennego, umiejętności współpracy i wielu innych kompetencji kluczowych dla XXI wieku.
W dniach od 19 lutego do 1 marca 2024 roku uczniowie naszej szkoły brali udział w programie Szkoła jest Smart! Głównym celem tego programu jest efektywne włączenie gier SmartGames do procesu dydaktycznego. SmartGames to znana na całym świecie marka nietuzinkowych i różnorodnych gier logicznych dla jednego gracza. Każda gra charakteryzuje się unikatową, innowacyjną mechaniką oraz zróżnicowaną tematyką, odpowiednią dla różnych grup wiekowych.

Udział w programie cieszył się ogromnym zainteresowaniem wśród młodszych i nieco starszych uczniów naszej szkoły. Uczniowie zapoznali się z zasadami wszystkich 18 gier, które zostały do nas wysłane i wybrali swoje ulubione, w które najczęściej grali. Gry Smart Games to nie tylko super zabawa, ale przede wszystkim doskonała gimnastyka dla mózgu. Możliwość nauki przez zabawę to niewątpliwie największa zaleta tych gier. Poprzez zabawę nasi uczniowie rozwijali wyobraźnię oraz logiczne myślenie, wzmacniali pewność siebie. Rozwijali również zdolności do współpracy zespołowej i komunikacji, ponadto nabywali umiejętności niezbędne w codziennym życiu, takie jak cierpliwość, planowanie czy analiza problemów.
Niewątpliwie możemy stwierdzić że był to czas bardzo dobrze wykorzystany, a nasza szkoła jest SMART!
W ramach podsumowania udziału w projekcie otrzymaliśmy dyplom oraz dwie gry SmartGames, które z pewnością będą często używane przez uczniów szkoły podczas zajęć świetlicowych.

Joanna Pieczonka
Sylwia Kozdroń