Szkolne Przygody Gangu Fajniaków 1

W październiku grupa Gumisiów bierze udział w konkursie propagującym dobre nawyki ekologiczne. Dzieci razem z Fajniakami uczą się troski o środowisko. W tym tygodniu tematem przewodnim był żywioł wody. Najpierw zapoznaliśmy się z naszymi bohaterami oraz z miejscem ich zamieszkania. Przeczytaliśmy opowiadanie dotyczące tego, jak oszczędzać wodę i przybliżyliśmy sobie wiadomości dotyczące jej zasobów na świecie. Żeby przybliżyć i bardziej zobrazować niektóre informacje, wykonaliśmy kilka eksperymentów.

Przedszkolaki dzielnie wykonują zadania dostępne w aplikacji mobilnej, dzięki którym zbierają odznaki. Wykonały także pierwszą konkursową pracę plastyczną! A już w przyszłym tygodniu poznamy kolejny żywioł 😉