Światowy Dzień Zwierząt 2020

4 października obchodziliśmy Światowy Dzień Zwierząt.

W poniedziałek 5 października razem z przedszkolakami rozmawialiśmy na tematy poświęcone naszym pupilom. Dzień ten miał na celu uświadomienie dzieciom, że zwierzęta, które z nami mieszkają i które są obok nas, również mają swoje prawa. Omówione zostały różne ciekawostki na temat zwierząt oraz wiadomości dotyczące opieki nad nimi. Została także zwrócona uwaga na to, że zwierzęta czują jak ludzie i nie są zabawką, którą można wyrzucić. Dzieci poznały także genezę obchodów Dnia Zwierząt oraz jego patrona. Wszystkie przedszkolaki uważnie słuchały, a na koniec wykonały ilustracje.

Dzieci przekonały się, że być właścicielem zwierząt to ogromna odpowiedzialność, a ochrona zwierząt to nie hobby, ale obowiązek i miara człowieczeństwa.