X Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia 2.10.2020 r.

Wzorem lat ubiegłych nasza szkoła wzięła udział w X Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia. Akcja ta miała na celu propagowanie wśród uczniów niecodziennej formy nauczania-uczenia się matematyki oraz utrwalanie tabliczki mnożenia w przyjemny i wesoły sposób.

Z uwagi na trwającą pandemię duża część „tabliczkowych” zmagań została przeprowadzona w klasach, w których uczniowie na co dzień przebywają.

W klasach 2-8 szkoły podstawowej zostały zorganizowane egzaminy pisemne ze znajomości tabliczki mnożenia, w czasie których zostali wyłonieni „Klasowi Eksperci”. To oni „walczyli” następnie w szkolnym konkursie o tytuł „Szkolnego Eksperta Tabliczki Mnożenia”.

Po wytypowaniu reprezentantów klas do szkolnego finału, uczniowie każdej klasy wypisywali dowolne tabliczkowe działania na kartach „Hasło dnia” oraz zadawali sobie nawzajem pytania, sprawdzając swoje umiejętności. Jeden uczeń podawał hasło („tabliczkowe działanie”), drugi odzew (prawidłowy wynik).

Dużym zainteresowaniem cieszyły się zabawy z materiałami przygotowanymi przez organizatorów akcji: labirynt, dorysowanie połowy sowy w klasach 2 i 3, sowa
z tablicą w klasie 4 oraz „Pomóż sowie dotrzeć do kart” w klasach 5 i 6.Chętni uczniowie wykonali z papieru „Sówkę 3D”, uważaną za symbol całej akcji. Zadanie to spotkało się z entuzjazmem uczniów wszystkich klas.

Klasy 6,7,8 miały możliwość sprawdzenia swojego refleksu i spostrzegawczości, rozwiązując matematyczne „Łamigłówki”.

Następnie klasowi zwycięzcy zmierzyli się ze sobą w „walce” o tytuł „Szkolnego Eksperta”. A oto nasi najlepsi:

I miejsce:

Nikodem Bury (kl. I)

Maja Giereś (kl. II)

Aleksandra Pilecka (kl. III)

Karol Ciupak (kl. III)

Wiktoria Pilecka (kl. V)

Julian Kud (kl. VIb)

Anna Jakubowska (kl. VII)

II miejsce:

Miłosz Żyła (kl. IV)

Wiktoria Tomasik (kl. VIIIb)

III miejsce:

Wojciech Chłanda (kl. II)

Zwycięzcom gratulujemy i życzymy kolejnych matematycznych sukcesów!

Justyna Kus-Buć

Katarzyna Piotrowska