Szkolny Dzień Bezpiecznego Internetu

W dniu 8.02.22 roku obchodzony był Światowy Dzień Bezpiecznego Internetu. Nasza szkoła, jak co roku włączyła się w obchody tego ważnego wydarzenia.
Na godzinach wychowawczych i na lekcjach informatyki uczniowie wnikliwie analizowali korzyści oraz zagrożenia płynące z Internetu oraz wspólnie zapisywali wypracowane wnioski. Wskazywali niebezpieczeństwa czyhające na użytkowników sieci i mechanizmy uzależnienia, na które szczególnie narażony jest młody człowiek. Zostały wypracowane bezpieczne metody korzystania z komputera i Internetu oraz odpowiedzialnego funkcjonowania w sieci. Uczniowie naszej szkoły obejrzeli film „Dzień z życia”, który bezpośrednio przedstawił historię chłopca, uzależnionego od Internetu oraz relację ludzi z jego najbliższego otoczenia. Uczniowie mogli obserwować, jakie szkody dla młodego człowieka niesie nieumiejętne korzystanie z tego narzędzia.

Link do filmu:

“Dzień z życia”

Wychowawcy zaprezentowali uczniom podstawowe „Zasady bezpieczeństwa w sieci”. Oto kluczowe reguły, których każdy z nas powinien przestrzegać:

Chroń swoja prywatność!

Mów, jeśli coś jest nie tak!

Nie ufaj osobom poznanym w sieci!

Szanuj innych w sieci!

Korzystaj z umiarem z Internetu!

Katarzyna Piotrowska
Justyna Kus-Buć