Szkolny Konkurs Plastyczno-Językowy „Sehenswertes in Deutschland – Miejsce warte zobaczenia w Niemczech”

W bieżącym roku szkolnym organizowany jest cykl konkursów szkolnych z języka niemieckiego w naszej szkole. Pierwszy z nich miał formę konkursu plastyczno-językowego, a zadaniem uczniów było wykonanie dowolną techniką pracy plastycznej, przedstawiającej miejsce warte zobaczenia w Niemczech oraz podpisanie tego miejsca jego niemiecką nazwą. Uczestnicy przygotowali wspaniałe i różnorodne prace, a po obradach jury wyłonieni zostali następujący laureaci konkursu:

I miejsce- Lena Wisz- kl IV (Rothenburg)

II miejsce- Anna Smela- kl. VI b  (Neuschwanstein)

III miejsce – Hubert Walków – kl. V (das Brandenburger Tor)

Wyróżnienia:

Sara Kowal- kl. VI b (kolaż Neuschwanstein)

Dagmara Kowal- kl. VIII b (kolaż Köln- Kolonia)

Wyróżnione prace oraz niektóre z pozostałych prac przekazanych na konkurs można obejrzeć w galerii zdjęć poniżej.

Zapraszam do udziału w kolejnych szkolnych konkursach. Pod koniec roku szkolnego praca uczestników zostanie podsumowana i wyłoniony zostanie zwycięzca całego cyklu konkursów z języka niemieckiego w naszej szkole!

Joanna Mikołajczyk