Uroczystość pasowania Uczniów klas I

Dnia 26 października 2023 r. w naszej szkole odbyło się ślubowanie Uczniów klas I. Uroczystość ta wpisała się na stałe w kalendarz imprez szkolnych. Jest to ważne wydarzenie nie tylko dla najmłodszych, ale również dla ich rodziców.
W uroczystości wzięli udział dyrektor szkoły Pani Renata Poźniak, wicedyrektor Pani Joanna Pieczonka, wójt Gminy Trzebownisko Pan Lesław Kuźniar, Dyrektor Centrum Oświaty Gminy Trzebownisko Pan Grzegorz Paczocha, przedstawicielka firmy LPP, delegacja uczniów z klas II razem z wychowawcami Panią Anną Mitał i Panią Agnieszką Możdżeń, rodzice i dziadkowie uczniów klas I oraz zaproszeni nauczyciele.
Zanim pierwszoklasiści zostali przyjęci do grona społeczności szkolnej musieli przedstawić to, czego już się w szkole nauczyli. Gotowi, odświętnie ubrani i bardzo przejęci przystąpili do zaprezentowania swoich umiejętności. Śpiewem, recytacją wierszy, występami udowodnili, że zasłużyli na miano uczniów Szkoły Podstawowej im. Św. Królowej Jadwigi w Wólce Podleśnej. Występ został nagrodzony wielkimi brawami.
Doniosłym momentem uroczystości, które wzbudziło wiele emocji było ślubowanie uczniów klasy Ia i Ib. Aktu pasowania dokonała Pani Dyrektor przyozdobionym, kolorowym ołówkiem. Tym samym pierwszoklasiści zostali włączeni w szeregi społeczności uczniowskiej.

Na zakończenie uczniowie otrzymali legitymacje szkolne, pamiątkowe dyplomy, upominki przygotowane przez rodziców oraz prezenty od Wójta Gminy Trzebownisko i firmy LPP, a także od starszych kolegów z klas II. Po zakończeniu odbyła się sesja zdjęciowa. Dla pierwszoklasistów był to dzień pełen niezapomnianych wrażeń.

Maria Drzał

Monika Mendrala- Szostek