Warsztaty o cyberprzemocy

W dniu 3 października 2023 roku odbyły się warsztaty na temat odpowiedzialnego korzystania z Internetu pt. „Czym jest cyberprzemoc i jak jej unikać?” w wykonaniu Teatru Edukacyjnego z Krakowa. Wzięły w nich udział klasy IV, V, VI i VII, którym zostały przedstawione scenki ukazujące konsekwencje problematycznego korzystania z Internetu. Prezentowane treści prowokowały uczniów do komentowania, podjęcia dyskusji, przemyśleń. Ponadto skupiono się na omówieniu bardzo niepokojących zjawisk, do których bez wątpienia należą cyberagresja, stalking, szkodliwe grupy online, scam, patostreaming, czy happy slapping. Uczniowie zastanawiali się również nad korzyściami oraz zagrożeniami, jakie niesie ze sobą sztuczna inteligencja. Kierując się wynikami najnowszych badań dotyczących zjawiska cyberprzemocy, zaprezentowano także przykłady przeciwdziałania temu zjawisku.