Wycieczka do “Siedliska Janczar”

9 czerwca uczniowie klas I – III  wzięli udział w wyjeździe do „Siedliska Janczar” w Pstrągowej. Po dotarciu na miejsce każda klasa uczestniczyła we wszystkich zaplanowanych atrakcjach. Pogoda sprzyjała umożliwiając uczniom skorzystanie z pełnej oferty wyjazdu. Dzieci z wielkim entuzjazmem udały się na przejażdżkę bryczką, podczas której woźnica przekazywał uczniom ciekawe informacje dotyczące koni, nazw zawodów związanych z powożeniem, ukształtowania terenu. Wszystkim również bardzo podobała się jazda konno, gdzie pomimo tego, iż niektórzy pierwszy raz w życiu mieli tak bliski kontakt z koniem, nie bali się wsiąść na niego. Podczas wizyty w Siedlisku uczniowie wzięli udział w warsztatach pieczenia chleba ,,Od ziarna do bochenka chleba”. Z zainteresowaniem słuchali opowiadania popieranego pokazem o drodze powstawania chleb – od ziarenka do bochenka. Z zaciekawieniem oglądali kłosy zboża, ziarno z których się go wypieka. Jednak najbardziej interesujące dla dzieci było własnoręczne formowanie i ozdabianie chleba. Upieczone chlebki zabrali potem do domu, aby poczęstować nimi bliskich. Pobyt w Siedlisku to również degustacja pieczonych kiełbasek oraz  zabawy ruchowe na atrakcyjnym placu zabaw. Wycieczka dostarczyła wszystkim wiele radości i niezapomnianych chwil. Po powrocie wszyscy określili wyjazd jako „bardzo udany”.

Grażyna Wolanik
Maria Drzał