Wycieczka “Gumisiów” do Sali Edukacyjnej “OGNIK”

Dzisiaj “Gumisie” wybrały się na długo wyczekiwaną wycieczkę do Sali Edukacyjnej “OGNIK” w Rzeszowie.

Na początek przebrały się w ubrania strażackie i wzięły udział w praktycznych zajęciach z zakresu bezpieczeństwa przeciwpożarowego z wykorzystaniem prezentacji multimedialnych. Przypomniały sobie, jak skutecznie wezwać służby ratownicze.

Strażacy wytłumaczyli im, do jakich zagrożeń może doprowadzić niewłaściwe użytkowanie sprzętu domowego. Dzieci na własne oczy mogły zobaczyć, jak rozprzestrzenia się dym w warunkach pożaru i nauczyły się, jak powinna przebiegać ewakuacja z miejsca objętego pożarem. Zobaczyły również, jak nagrzewają się drzwi, za którymi powstał pożar i jak działają czujniki dymu.

Na koniec poznały pomieszczenia i wyposażenie Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej. Po przyswojeniu tak dużej wiedzy mogły odpocząć na strażackim orliku, natomiast powrót autokarem był pełen ciekawych rozmów i zadowolonych twarzy przedszkolaków.