XXI Dzień Papieski w naszej szkole

„Świeca, by świecić innym, musi spalać samą siebie. Tak winniśmy i my czynić – samych siebie spalać, by innym dać dobry przykład”.

Taki wzór do naśladowania pozostawił nam święty Jan Paweł II, którego osobę i nauczanie w szczególny sposób wspominany podczas obchodzonych w naszej ojczyźnie i wśród Polonii, od dwudziestu jeden lat, Dni Papieskich.
W tym roku przeżywaliśmy go pod hasłem „Nie lękajcie się”. Wezwanie to Jan Paweł II skierował do wiernych już na początku swego pontyfikatu i wielokrotnie powtarzał podczas licznych spotkań, wskazując Chrystusa jako źródło pokoju  i Tego, który może człowieka uwolnić od wszystkich lęków.
Z tej okazji uczniowie naszej szkoły, głównie z klas VII, przygotowali program poświęcony naszemu Wielkiemu Rodakowi, który został zaprezentowany społeczności szkolnej. Dyrekcja, nauczyciele oraz uczniowie z klas IV-VIII mogli w ten sposób przypomnieć sobie ważne chwile z życia Jana Pawła II oraz poznać zabawne wydarzenia z jego udziałem. Dodatkową atrakcją spotkania był występ Magdaleny Orłoś z klasy V, która z akompaniamentem skrzypiec wykonała ulubioną papieską pieśń pt. „Barka”. Warto wspomnieć, że tym utworem Madzia wywalczyła w ubiegłym roku szkolnym I miejsce w Gminnym Konkursie Piosenki i Poezji Religijnej. Ponadto muzyczna oprawa akademii w wykonaniu szkolnego chóru pozwoliła wszystkim wczuć się w atmosferę niezwykłych spotkań z Papieżem Polakiem.

Agata Kozłowska
Iwona Dziągwa