XXV Gminny Konkurs Ekologiczny

23 marca 2023 r, nasza szkoła po raz 25 była organizatorem Gminnego Konkursu Ekologicznego. W tym roku odbył się on pod hasłem „Rośliny chronione wokół nas”. Uczestnicy rywalizowali między sobą indywidualnie rozwiązując test z zakresu ekologii. Zadaniem uczniów było rozwiązanie krzyżówki, wykazanie się znajomością gatunków roślin, polskich parków narodowych, analizą sieci pokarmowych i łańcuchów troficznych. Rywalizacja grupowa polegała na pokonaniu toru przeszkód oraz przedstawieniu przygotowanej wcześniej pracy plastycznej w postaci kolażu lub prezentacji multimedialnej. Uczestnicy wykazali się dużą kreatywnością i pomysłowością, co wpłynęło na wysokie noty w tej dyscyplinie.

Spotkaniu towarzyszyła miła atmosfera i dobra zabawa. Laureaci konkursu spotkają się 20 kwietnia na rozdaniu nagród.

Małgorzata Proskura-Buczak