Zajęcia z Gangiem Swojaków

W dniu 26 listopada grupa uczniów świetlicowych z klasy III uczestniczyła w zajęciach z programu” Szkolne Przygody Gangu Swojakòw”. Tematem zajęć były ” Zwierzęta zagrożone – sóweczka”. Na zajęciach wykorzystaliśmy materiały edukacyjne przygotowane w ramach programu. Pomagają one zmotywować dzieci do odkrywania wiedzy na temat pięknej polskiej przyrody i występujących w niej zwierząt. Zapewniają jednocześnie świetną zabawę i niezapomniane lekcje. Na zajęciach czytaliśmy fragment opowiadania o ” Żółwiu Zenku”, obejrzeliśmy prezentację nt. gatunków zagrożonych oraz terenów ich występowania w Polsce. Były kalambury oraz burza mózgów. Na koniec wykonaliśmy pracę plastyczną z wykorzystaniem plasteliny co świetnie wpływa na ćwiczenia motoryki małej. Galerie prac można obejrzeć na naszej świetlicowej tablicy.

G. Wardęga