Zawód – nauczyciel, pasja  – podróże po świecie. Czy warto marzyć?

15 listopada uczniowie klas ósmych w ramach doradztwa zawodowego spotkali się z panem Piotrem Pyrczem – nauczycielem wspomagającym, pedagogiem, który jako dziecko marzył o podróżach po świecie. Podróżnik przedstawił zebranej młodzieży swoją ścieżkę kariery edukacyjno – zawodowej. Opowiedział, jak doszło do pierwszego wyjazdu do Azji, gdzie odwiedził Indie i Pakistan. Mówił, że czasami warto zaryzykować, aby spełniać swoje marzenia. W czasie prezentacji zdjęć z podróży po Indiach opowiadał o ciekawych miejscach – czasami kontrowersyjnych, obrzędach nad rzeką Ganges, o codziennym życiu ludzi. Zwrócił uwagę na sytuację dzieci, które borykają się z analfabetyzmem. Niektóre z nich, niestety, ale z powodu ubóstwa nie uczęszczają do szkoły. Od wczesnych lat dzieciństwa muszą pracować.
Pedagog – podróżnik  zachęcał uczniów do marzeń, bo one często się spełniają. Warto wyznaczać sobie cele i małymi kroczkami dążyć do ich realizacji.

Małgorzata Proskura – Buczak
Grażyna Wolanik