“Zawsze bądź uważny. Zawsze bądź bezpieczny” – spotkanie z Policjantami!

Bezpieczeństwo naszych podopiecznych jest jednym z głównych priorytetów. Dlatego 24 października gościliśmy
w przedszkolu przedstawicieli Komisariatu Policji II w Rzeszowie, pana asp. Sebastiana Młynarczyka i panią sierż. sztab. Natalię Lis – mamę Huberta z grupy “Gumisie A”.Spotkanie było doskonałą okazją, aby przekazać dzieciom cenną wiedzę z zakresu bezpieczeństwa.
Podczas zajęć przedszkolaki utrwaliły sobie numery alarmowe, które każde dziecko powinno znać. Rozmawiały na temat konieczności przestrzegania przepisów ruchu drogowego, bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię i podróżowania samochodem. Funkcjonariusze przybliżyli “małym słuchaczom” korzyści noszenia elementów odblaskowych. Powtórzyli zasady zachowania się wobec obcych i w przypadku ataku agresywnego zwierzęcia oraz uświadomili dzieciom do kogo mogą zwrócić się o pomoc w sytuacji zagrożenia.  Podczas wizyty przedszkolaki zapoznały się również ze specyfiką pracy policjanta. Duże zainteresowanie wśród dzieci wzbudziła prezentacja umundurowania policyjnego i akcesoriów niezbędnych podczas wykonywania pracy. Przedszkolaki aktywnie uczestniczyły w spotkaniu. Zadawały wiele pytań, na które mundurowi udzielili wyczerpujących odpowiedzi.  Na zakończenie wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowe kolorowanki, odblaski i naklejki. Serdecznie dziękujemy funkcjonariuszom policji za niezwykle pouczające warsztaty oraz przekazane treści, które na długo pozostaną w pamięci naszych przedszkolaków.