Zawsze bądź uważny. Zawsze bądź bezpieczny.

Dnia 27 października we wszystkich grupach przedszkolnych odbyły się zajęcia tematycznie związane z pracą policjanta.

Głównym celem naszego przedsięwzięcia było zapoznanie naszych podopiecznych z zasadami bezpiecznego poruszania się po drogach, korzystania ze środków transportu oraz uświadomienie właściwych zachowań, mających wpływ na bezpieczeństwo dzieci w życiu codziennym. W przekazaniu wiedzy niezwykle pomocna okazała się bajka edukacyjna pt.: „Zawód policjanta”. Dzieci z ogromnym zainteresowaniem słuchały rad i wskazówek głównego bohatera, który w humorystyczny sposób wprowadził naszych podopiecznych w świat zasad ruchu drogowego. Przedszkolaki aktywnie uczestniczyły w zajęciach, zadawały pytania, chętnie dzieliły się swoimi doświadczeniami i spostrzeżeniami.

Na zakończenie tej niecodziennej lekcji, podopieczni otrzymali kolorowanki. Wszystkie prace były piękne i kolorowe.