Zdrowo i sportowo

Smerfy uczestniczyły w zajęciach  pt. „Zdrowo i sportowo”! Zajęcia podzielone były na cztery części. Jako pierwsza była rozgrzewka, następnie przedszkolaki biegały pomiędzy woreczkami gimnastycznymi , które były rozłożone na dywanie i na sygnał „budujemy bałwana” układały  na siebie dopasowując kolorami. Częścią główną zajęć były ćwiczenia wzmacniające ogólną siłę i sprawność organizmu , przenosząc z rąk do rąk,  w pozycji leżącej i półsiedzącej wielką „kulę śnieżną” . Kolejnym krokiem była zabawa  w „sanki”, podczas której dzieci wzmacniały mięśnie rąk oraz ogólnej wytrzymałości. Ostatnią częścią zajęć były ćwiczenia rozciągające i rozluźniające. Aktywizacja ruchowa dzieci to zwiększenie ich pewności siebie, poprawa pamięci i koncentracji.