Zima w świetlicy szkolnej

Zima to temat bardzo atrakcyjny dla dzieci. W naszej świetlicy dało się poczuć zimową aurę. Podczas zajęć świetlicowych dzieci wykonywały prace plastyczne przedstawiające pejzaż zimowy – różnymi technikami, zarówno kredkami, kolorową kredą, jak i farbą plakatową oraz pastą do zębów. Malując palcami ćwiczyły motorykę małą.
Uczniowie słuchali opowiadań, bajek i baśni nawiązujących do obecnej pory roku. Dzieci przypomniały sobie również zasady bezpieczeństwa podczas zabaw na śniegu.
Czas spędzony w świetlicy – to nie tylko praca, ale również gry edukacyjne, zabawy konstrukcyjne klockami oraz gry i zabawy na sali gimnastycznej.
W klasie 2a realizowana była lekcja otwarta obserwowana przez Panią Dyrektor. Tematem zajęć były ferie i bezpieczeństwo w czasie spędzania czasu na sportach zimowych z wykorzystaniem tablicy interaktywnej na zajęciach świetlicy szkolnej.
Pamiętaliśmy o naszych najbliższych. Z okazji Dnia Babci i Dziadka wykonaliśmy laurki z życzeniami.
Uczestniczyliśmy w zabawie karnawałowej zorganizowanej w naszej szkole. Obejrzeliśmy również filmy edukacyjne wprowadzające nas w karnawałowy nastrój.
Życzymy wszystkim radosnych i udanych ferii zimowych.
Odpoczywajcie, zbierajcie siły, aby z nową energią wrócić do szkoły. Podczas beztroskich, zimowych dni nie zapominajcie o bezpieczeństwie i “zdrowym rozsądku”.

G. Wardęga
S. Kozdroń