Angielski jest fun – tastyczny! – kwiecień 2024

Lekcja języka angielskiego z innowacją Angielski jest fun-tastyczny w klasach 2a, 2b i 3 brzmi naprawdę ekscytująco! Na tej lekcji uczniowie mieli okazję połączyć naukę języka angielskiego z przyjemnością czytania i sztuki.
Pierwszym krokiem było przeprowadzenie zadania Im listening (Słucham), które polegało na wysłuchaniu kilku bajek czytanych po angielsku. Nauczyciel mógł wybrać różnorodne opowieści dopasowane do poziomu wiekowego i umiejętności językowych uczniów.
Po wysłuchaniu bajek uczniowie mieli za zadanie stworzyć ilustracje do historii, które właśnie usłyszeli. To było nie tylko świetne ćwiczenie kreatywności, ale również doskonała okazja do jeszcze lepszego zrozumienia treści bajek. Uczniowie mogli wyobrazić sobie postacie, miejsca i wydarzenia z opowieści, co pomagało im lepiej zapamiętać nowe słówka i wyrażenia.
Podczas tej lekcji atmosfera w klasie była naprawdę pozytywna i pełna entuzjazmu. Integracja czytania, słuchania i rysowania sprawiła, że nauka języka angielskiego była nie tylko skuteczna, ale także przyjemna i angażująca
Całokształt tej lekcji z pewnością przyczynił się do stworzenia pozytywnego stosunku uczniów do nauki języka angielskiego oraz zainspirował ich do dalszego odkrywania świata angielskiego, który może być naprawdę fun-tastyczny!