Akademia Nauki z Rzeszowa i zajęcia z cyklu „Fizyka dla smyka”

„Fizyka dla smyka” to zajęcia mające na celu rozbudzenie u dzieci pasji do odkrywania tajemnic otaczającego nas świata. To niezwykle ciekawe warsztaty naukowe, w których główną i czynną rolę biorą dzieci. Scenariusz spotkania i pokazów został tak opracowany, aby oprócz aspektów naukowych nie zabrakło również wspaniałej zabawy.
Takie ciekawe spotkanie odbyło się 12 czerwca 2023r, na którym gościliśmy przedstawiciela Akademii Nauk z Rzeszowa, który przeprowadził szereg bardzo interesujących doświadczeń z dziedziny optyki dla uczniów klas I-III naszej szkoły. Dzieci dowiedziały się m.in. skąd bierze się światło, w jaki sposób powstaje tęcza, jak widzi mucha i ważka, jak działa peryskop.
Zajęcia te okazały się świetną zabawą, a doświadczenia wykonywane na oczach dzieci pokazały i udowodniły, że dzięki praktyce, fizyka nie jest taka trudna i nudna.

Agnieszka Możdżeń
Anna Mitał