Akcja „Sprzątanie Świata”

18 września w naszej szkole odbyła się Akcja „Sprzątanie Świata”, podczas której uczniowie klas IV – VIII posprzątali teren przy boisku wiejskim, placu zabaw, pobocza drogi głównej oraz starą drogę w stronę kościoła i „Nowe Miasto”.

W tym roku hasłem przewodnim było

„Wszystkie śmieci są nasze”.

Wcześniej na godzinach wychowawczych uczniowie wraz ze swoimi wychowawcami zapoznali się z tegorocznym celem oraz z zasadami sprzątania. Na korytarzach szkolnych zostały wykonane gazetki tematyczne. Akcja „Sprzątania Świata” odbywa się w Polsce po raz 29. Działaniom tym  towarzyszy  zbiórka surowców wtórnych oraz ich segregacja. Przy tej okazji organizowane są również konkursy i akcje mające na celu uświadomić ważność ochrony środowiska naturalnego. U nas w szkole zbieraliśmy zużyte baterie i nakrętki.

Małgorzata Proskura – Buczak